Renovace fasád s pískujícím povrchem

Nepříznivé podmínky mohou zapříčinit pískování fasády. A co že to pískování je? Poznáte ho jednoduše, stačí rukou projet po vaší zdi. Zanechala vám fasáda na dlani částečky omítky? Opadal podklad? V tom případě máte problém …

Nepříznivé podmínky mohou zapříčinit pískování fasády. A co že to pískování je? Poznáte ho jednoduše, stačí rukou projet po vaší zdi. Zanechala vám fasáda na dlani částečky omítky? Opadal podklad? V tom případě máte problém s pískujícím povrchem. Hlavu vzhůru! Zbavit se této nedokonalosti není žádný problém.

Postup řešení pískujícího povrchu

Zpevnění fasády není náročným procesem. Naopak se problém dá vyřešit ve dvou rychlých krocích. Nejprve nanesete podkladovou barvu a po jejím zaschnutí novou fasádní.

Fáze zpevnění pískujícího podkladu

První fází je mechanické očištění všech nedostatků fasády – zbavte omítku nečistot, řas, olupujících se částí a dalších nedostatků. Již očištěnou zeď poté nastříkejte penetrací. Můžete k aplikaci využít buď rozstřikovač, nebo zařízení pro strojové nanášení barvy. Před aplikací nezapomeňte penetraci důkladně promíchat. Nátěr pak nechte dostatečně oschnout.

Fáze fasádního nátěru

V případě, že se vám povedlo omítku důkladně očistit a je již naprosto suchá, přichází poslední úkol. Naneste nátěr kvalitní fasádní barvy. Po 12 hodinách odpočinku bude potřeba nanést další vrstvu. Po zaschnutí (zhruba 4 hodiny) můžete uvážit ještě poslední třetí vrstvu.

Napsat komentář